Parça Bez & Silgi Bezi Nedir? Nasıl Yapılır? Nerede Kullanılır? Maliyetli midir?
Parça Bez & Silgi Bezi; halk arasında silgi bezi, makina bezi, makine bezi, matbaa bezi, penye bez, hurda bez, silgilik bez… gibi bir çok isimle adlandırılır fakat, genel olarak Parça bez ya da silgi bezi olarak daha yaygın kullanıma sahiptir.

Parça Bez Nedir?
Parça Bez; Sanayi kuruluşlarında yağ, boya, solvent, tiner gibi kimyasal maddelerin temizlenmesinde kullanılan bir endüstriyel temizlik ürünüdür.

Tekstil kesimhanelerinden ya da kumaş üretim fabrikalarından arda kalan 30*30 ve daha büyük ebattaki penye kumaşların temizlik işlerinde kullanılmak üzere değerlendirilmesidir.

Satın alırken nelere dikkat edilmelidir?
Parça bez & Silgi bezi alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Kendi kullanım amacınıza uygun olmalıdır.

Temiz olmalı. Boyası akmış, tozlu, daha önce kullanılmış üzeri yağ lekeli parçalar bulunmamalı. Temizlik için kullanacağımız ürünlerin temiz olması her şeyden önemlidir.
Penye olmalı. Naylonlu ürünler emici özelliğe sahip olmadığı için yağ, su, tiner gibi kimyasal maddeleri çekmez doğrudan diğer tarafa iletir.
Kot, keten, tül gibi ürünler olmamalı. Bu ürünler dokuma ile üretilen ürünlerdir. Sert yüzeye sahip olduklarından matbaa makinası gibi hassas yüzeylerde çizilme yapar. Penye türü örme kumaşlar kullanılmalı.
Boya akıtmayan kumaşlar olmalı, aksi halde kimyasal madde ile buluştuğunda temizlikten çok kirletmeye yarar.
Kullanım alanları nelerdir?
Silgi Bezi, yaygın olarak sanayi kuruluşlarında makina bakımları yapılırken ortaya çıkan yağ, su, kimyasal madde benzeri endüstriyel ürünlerin temizlenmesinde kullanılır. Fakat kullanım amacı yalnızca bu değildir.

Oto sanayilerde araç bakımı yapan ustalar bakım yaparken ihtiyaç halinde yağ gibi maddeleri temizlemekte kullanabilir. Ya da yaptığı tamir işlemi sonrası ellerini temizlemekte kullanır.
Kimyasal boyama işlemlerinde fazladan kullanılan boyaların temizlenmesinde,
Toz alımında,
Oto yıkamalarda yıkanan aracın cilalanma esnasında,
Havaalanlarında uçak bakımlarında; A noktasından B noktasına yolcu veya kargo taşıyan uçaklar kalkış öncesi ve iniş sonrası yolcu güvenliği açısından bakıma alınır. Bu bakımlardan uçakların motor yağları değiştirilir. İniş takımları kontrol edilir. Koltuklarda gevşeme olup olmadığına bakılır vs. İşte bu bakımlarda Silgi bezi kullanılır.
Bu maddeleri çoğaltmak mümkündür. Bez, üretimin ve temizliğin olduğu her alanda kullanılabilir.
Parça Bez Toptancıları kimlerdir?
Firmamız İstanbul Esenyurtta faaliyet göstermekte ve tüm Türkiye’ye bez satışı yapmaktadır.

Kocaeli, Gebze, Dilovası, Çayırova, Şekerpınar, Tuzla, İstanbul, Tekirdağ, Çorlu, Sakarya, İzmit, Adapazarı gibi yerlere bizzat kendi araçlarımızla teslimat yapıyoruz. Bu bölgeler dışında kalan yerlere ise nakliye şirketleri ya da ambarlar vasıtası ile ürünlerimizi ulaştırıyoruz.

Parça Bez & Silgi bez satışımız toptandır ve tedarik sınırı yoktur. İstediğiniz kadar bezi sizlere ulaştırmada sıkıntı çekmeyiz.

Ürünlerimiz çuval bazında satış yapılmaktadır fiyatı kilogram cinsinden hesaplanır. Çuvallarımız ortalama 50 kilogram civarındadır. İsteğe göre 25 kiloluk çuvallar da yapılabilir.

Ürünlerimiz tek tek elden geçmekte ve o şekilde çuvallanmaktadır. Çuvallarımız içerisinde kirli bez, kırpıntı, naylon ürün bulunmaz. Sehven hatalar neticesinde bir – iki parça karışabilir. Memnun kalmadığınız ürünü iade edebilirsiniz.

Bir çok kurumsal şirket ile parça bez temini konusunda çalışmaktayız gerektiğinde referans verebiliriz.

Parça Bez Kilogram Fiyatları
Parça bez kg fiyatı nelerdir.

İşletmemizde;

Standart Bez
Küçük Bez
Saf Beyaz Bez
Krem & Beyaz Bez
Metraj Bez
Pastal Bez
Orta Boy Bez
Matbaa Bezi
Özel Bez
Krem Üstüpü (1. Kalite)
Renkli Üstüpü (2. Kalite)
Fire

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arayın
Open chat
Bize Yazın